Jdi na obsah Jdi na menu
 

Místo pro Vaše připomínky a návrhy, tak pište.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Kontejnery

(Novák Jan, 15. 7. 2011 18:43)

Dobrý večer,mám jen věcnou připomínku,docela mě irituje nepořádek u kontejnerů,nejsou opět vyvežené.Zajímavé je, že předchozí zastupitelstvo bylo zde často dosti ostře upozorňováno na nevyvežené kontejnery."Nové koště" by mělo dobře mést a ono zase nic.Copak to?

Májka

(Já, Ty, My, 28. 4. 2011 11:25)

Proč stavět máj?

citace z enciklopedie:
Česká máje má formu celého stromu zbaveného, s výjimkou horní části, větví a kůry. V některých případech se holý kmen nechává stát více let a mění se pouze vrchní část, jindy se zas skládá ze dvou či tří na sebe napojených kmenů k dosažení větší výšky. Použitým stromem jsou nejčastěji jehličnany jako smrk, ale lze se setkat také s májkou z břízy. Horní část se zdobí stužkami z látek nebo krepového papíru a zavěšuje se na ní zdobený věnec. Se stavěním máje je spojen i zvyk jejího nočního hlídání před muži ze sousedních vesnic, kteří se ji snaží porazit nebo odříznout její vrchol. Pokud se jim to podaří, je to pro vesnici velká ostuda. Někdy se také staví malé máje před domy jako vyjádření úcty nebo vyznání lásky dívce.

Brigáda II

(Já, Ty, My, 18. 4. 2011 8:54)

Dobrý den,

chceme poděkovat všem účastníkům brigády I, která se konala v neděli a zároveň oznámit, že další brigáda se bude konat v pátek 29. dubna 2011 od 17.00 hod.
Musíme postavit hranici na čarodějnice a posekat trávu. Proto chceme požádat Vás, kteří se zúčastníte a máte doma sekačku se sběrným košem, aby si ji vzali sebou.
Těšíme se na hojnou účast.
Já, Ty, My

BRIGÁDA

(Radim Koubek, 15. 4. 2011 14:54)

Dobrý den,

tuto neděli tj. 17. 4. od 15.00 hod bude brigáda na uklid a přípravu dětského hřiště před pálením čarodějnic. Je potřeba vzít nějaké kolečko, hrábě a když se někdo najde, kdo umí prostříhat zahradní keře, tak i nůžky na stromky.
Těším se na setkání v něděli odpoledne

PS: jedná se o přípravu akce hlavně pro děti

brigáda

(Radim Koubek, 11. 4. 2011 16:28)

Dobry den,

v nedeli 17.4.2011 od 15.00 hod se kona brigada na detskem hristi u skoly. Doufam, ze prijdou vsichni, kteri do soucasne doby cekali az se bude neco delat.
Blizsi informace budou na teto diskusi v patek odpoledne.

mapy

(Radim Mysik, 22. 3. 2011 12:20)

Diky za tuto informaci ohledne starych map. Je to zajimave.

Staré mapy

(Tomáš Myšík, 20. 3. 2011 22:26)

Na tomto odkazu můžete najít staré mapy Nevratic a okolí.
Josefovské mapování (1764-1768 a 1780-1783):
http://oldmaps.geolab.cz/map_viewer.pl?z_height=700&lang=cs&z_width=700&z_newwin=0&map_root=1vm&map_region=ce&map_list=c077

Františkovo mapování (1836-1852):
http://oldmaps.geolab.cz/map_viewer.pl?z_height=700&lang=cs&z_width=700&z_newwin=0&map_root=2vm&map_region=ce&map_list=O_6_VII

III. vojenské mapování (1877-1880):
http://oldmaps.geolab.cz/map_viewer.pl?z_height=700&lang=cs&z_width=700&z_newwin=0&map_root=3vm&map_region=25&map_list=3855_3

Odstupné

(Radim Koubek, 19. 3. 2011 16:12)

Važení spoluobčané,
blíží se nám předčasné volby do obecního zastupitelstva a tím i konec funkčního období současných členů. Doufám, že nikdo ze zvolených členů, kteří v současné době vykonávají svou funkci (starostka a místorastostka), za kterou pobírají finanční odměnu, nesloží svou funkci (nepodají demisi) před ukončením volebního období, aby jim vznikl nárok na odstupné, ale dokončí svou praci až do řádného předání nově zvolenému zastupitelstvu.


Karneval

(Radim Koubek, 16. 3. 2011 16:41)

Dekuji vsem, kteri se zucastnili priprav na detsky karneval. Dale chci podekovat za vsechny deti i pani hospodske, ktera venovala nasim detem malou pozornost.
Tesim se na spolupraci pri poradani dalsich akci.

Detsky karneval

(Radim Koubek, 9. 3. 2011 19:04)

Dobry den,
chci timto pozadat o pomoc pri priprave detskeho karnevalu na tuto sobotu. Jde predevsim o vyzdobu tridy a nejake dalsi malickosti. Myslim si, ze bude rozumne se sejit v patek okolo 19.00 hod pred skolou, protoze tou dobou bude mit p. Novotny klice a nebude zadny problem to pripravit.
S topenim nebude problem, to uz slibil L. Trnka.
Dale chci poprosit toho kdo opet strhl pozvanku z vyvesni desky u autobusove zastavky at si trha doma tapety ze zdi na ponecha priste pozvanky na miste, ktere je k tomu urcene.
Dekuji

úřední hodiny

(admin, 2. 3. 2011 20:21)

Na oficiálních stránkách obce Nevratice zde https://nevratice.estranky.cz/
jsou úřední hodiny napsané jasně a zřetelně zde https://nevratice.estranky.cz/stranka/kontakty
a to v PÁTEK OD 18 DO 19 HODIN.
Mobilní telefon uvedený v kontaktech zde https://nevratice.estranky.cz/stranka/kontakty je samozřejmě na starostu obce Nevratice.
Doplněno, děkuji za upozornění.

dodatek pro paní Tesařovou

(Renata Ebenstreitová, 2. 3. 2011 19:09)

Mobilní číslo uvedené v kontaktech 6O7 612 938, je uvedeno beze jména a funkce. Takže volající osoba netuší koho volá. Ale stejně ho pan starosta u sebe nenosí, takže to je jedno.

pro paní Tesařovou

(Renata Ebenstreitová, 2. 3. 2011 18:59)

Dobrý večer, když si rozklinknete oficielní stránku OU Nevratice, tak jsou tam úřední hodiny v úterý. Umím číst a neoprávněně bych si tuto diskuzi a následnou kritiku nedovolila.A jinak, k projevu pana starosty, že vyhlášení změny na úterý bylo provedeno rozhlasem je směšné, spouta lidi mi dnes potvrdila, že úřední den je úterý. Promiňte, ale chování starosty je prostě nepochopitelné.Doufám, že nový starosta bude pro obec přínosem.Jinak děkuji za Vaši inofrmaci.

pro p.Renata Ebenstreitová

(marketa tesařová, 2. 3. 2011 7:51)

Dobrý den,pouze jsem vám chtěla říct,že zde je úřední den napsán PÁTEK a ne úterý a když si rozkliknete KONTAKTY ,tak tam máte i mobil na starostu .S pozdravem Markéta

opověď

(Renata Ebenstreitová, 1. 3. 2011 21:57)

Pane Brynychu, opět trvám na tom, že nemám s Vámi co do činění. Vaši paní v žádném případě neurážím, konstatuji jen neschopnost celého zastupitelstva úřadu a to tím, že je neschopné se jednou za týden na hodinu sejít a vyřídit agendu pro občany. Jistě neočekáváte, že svoje privátní záležitosti budu projednávat veřejně na internetu.Jistě Vaše paní má telefonické spojení i na další členy, tak snad by je mohla popohnat k zodpovědnosti. A to, že já musím někoho obtěžovat mimo jeho pracovní dobu je mi velmi nepříjemné a rozhodně není mým zvykem. Třeba stačilo mi dát telefonní číslo, abych nemusela lítat po vesnici, možná až tam k vám doběhnu, tak se to zase nebude hodit. Ale to nevadí, ono mi to o holi jde báječně!

bez komentáře už snad

(Renata Ebenstreitová, 1. 3. 2011 21:43)

Vážení, pročetla jsem diskuzi ohledně nechutného nepořádku v okolí kontejnerů.Musím též konstatovat, že TEN, kdo má objednávat vývoz kontejnerů na tříděný odpad, je nejspíš nevidomý a negramotný.Opravdu letitý a neřešitelný problém! Já jsem nucena vozít odpad do jiných obcí a kupodivu, tam to funguje.V čempak je asi ten zakopaný pes. Děkuji pane Koubku.

paní Ebenstreitová

(Libor Brynych, 1. 3. 2011 21:41)

Vy asi pořádně nečtete, co se zde píše, protože jinak byste všimla, že moje manželka Vám odpovídala dřív než já!
Psát o ní, že nic nedělá a že ji nezajímá, co se děje v obci?! - ha,ha.
Nevím, jak se s ní chcete domluvit, aby pro Vás udělala něco mimo úřední hodiny, když ji veřejně urážíte.
Zkuste se ráno stavit a třeba se domluvíte, zatím každýmu, kdo přišel mimo úřední hodiny, vyhověla, ale nikdo ji neurážel.

pro paní Brynychovou

(Renata Ebenstreitová, 1. 3. 2011 21:29)

Vážená paní, zdůvodňujete mi, bohužel to, co jsem se dozvěděla od starosty obce v hospodě. Zdůrazňuji, že na internetu na stránkách OÚ Nevratice je stále nezměněná úřední doba z úterý na pátek.Takže já jsem v právu, když očekávám úřední výkon v úřední hodiny. A ptám se Vás, máte veškeré pravomoce k vyřizování agendy na OÚ? Potřebuji svoji záležitost vyřídit zítra ráno. Že by eventuelně placený pan starosta se náhodou obtěžoval. A co to utajené číslo mobilu na pana Válka, ale ono asi není služební, že?

odpověď

(Renata Ebenstreitová, 1. 3. 2011 21:17)

Pane Brynychu, asi nečtete co píšu a nevím, proč mi odpovídáte Vy a ne vaše paní, která je v zastupitelstvu.Paní radní mi jen potvrzuje, že dění v obci a práva občana ji naprosto nezajímají. Co takhle nějaká náprava toho nicnedělání??? Ale to asi nehrozí,že.

paní Ebenstreitová

(Libor Brynych, 1. 3. 2011 20:27)

Není mojí poviností hned utíkat za manželkou a hnát ji mimo úřední hodiny na obecní úřad. Pokud jste s ní chtěla mluvit, stačilo na ni zazvonit, u branky máme zvonek a určitě bystese spolu domluvili.

Brynych Libor